Fantastický blog

Fantastická Ostrava

Tipy fantastických Bookcosplayerů 4

Pokud se chcete pustit do cosplaye z děl Ola Zbranek Biernátové, Kristiny Hlaváčkové a Martiny Eretové, nemusíte se bát složitých kostýmů. Stačí často využít oblečení z šatníku nebo sekáče a doplnit je parukou či jednoduchými rekvizitami. Inspiraci najdete v různorodých postavách těchto autorek, které pokrývají široké spektrum stylů a období, od sportovního a vintage po magický a historický.

Host: ilustrátorka Barbora Brůnová

Barbora Brůnová je česká ilustrátorka a komiksová autorka. Původní profesí je učitelka francouzštiny a výtvarné výchovy, od roku 2011 se věnuje ilustrování profesionálně. Její kresby jsou hravé, vtipné, plné nadsázky a s lehkostí vykreslují každodenní radosti i strasti. Jejím nejznámějším dílem je série Já to měl první! nahlížející na rodičovskou dovolenou s humorem.

Fantastická Ostrava
Fantastická Ostrava

Tipy fantastických Bookcosplayerů 3

Fantastická Ostrava opět hostí české autory fantastických knih a zapojuje je do Bookcosplaye. Lucie Lukačovičová představí sérii Svět Azylu, urban fantasy, kde lovci chrání lidi před nadpřirozenými monstry pomocí očarovaných zbraní. Adéla Jedlitschková vás zavede do magického světa Liščího proroctví, kde mladá Julianne pátrá po pěti kouzelných mincích. Tereza Vodvářková přináší young adult román Bellanteriové, kde se Kella vydává za svým snem stát se členkou elitní jednotky bojovníků. Nechte se inspirovat postavami pro svůj cosplay a získejte speciální odměnu od autorů.

Tipy fantastických Bookcosplayerů 2

Fantastická Ostrava letos přivítá české autory fantastických knih, kteří představí své díla a vyberou postavy pro bookcosplay. Petra Slováková doporučuje "Démona z East Endu" s viktoriánským oblečením a trilogii "Střípky času" s gothic styly. Lukáš Vavrečka vybírá Nikolu Teslu z "Tesla Noir" a Zivu Mai z "Mesopotamis." Eliška Sladovníková přináší temnou fantasy "Po stopách magie" s hlavní hrdinkou Ann a tajemnou ženou s fialovými vlasy.

Fantastická Ostrava
Fantastická Ostrava

Tipy fantastických Bookcosplayerů 1

Fantastická Ostrava letos přivítá české autory fantastických knih, kteří představí své díla a vyberou postavy pro bookcosplay. Mezi doporučené postavy patří studentka lovecké fakulty Rianet s dračím make-upem, maskovaný lovec vrahů Vrahotepec, temní podzemní elfové sivové s hadími motivy, postavy ve vesmírných uniformách, čarodějka Karesa s růžovo-fialovými blesky, atletický klerik Eiryon Severin a vojenské postavy Seliah Tarness nebo Henry Tarness v ochranných oblecích WVI.

Host: Jan Kotouč

Jan Kotouč je český spisovatel zaměřující se především na žánry military sci-fi, space opery a alternativní historie, lektor kurzů tvůrčího psaní a vyučující na vysoké škole. Vystudoval obor Komunikace a masmédia na University of New York in Prague. Jeho prvním vydaným textem bylo Příliš blízké setkání, které se následně stalo součástí jeho cyklu Sektor Hirano. Dále je například autorem čtyřdílné military sci-fi série Centrální impérium, a cyklu alternativní historie České země. Je jedním z mála českých autorů, kteří prorazili na anglicky mluvící trh. Je držitelem několika ocenění včetně ceny Aeronautilus, Encouragement Award a Ceny Karla Čapka.

Fantastická Ostrava
Fantastická Ostrava

Host: Františka Vrbenská

Rozhovor se spisovatelkou Františkou Vrbenskou. PhDr. Františka Vrbenská je česká spisovatelka, publicistka a básnířka. Působila v národním programu ochrany fondů Národní knihovny ČR, nyní je v emerituře. V literární tvorbě se věnuje především žánru sci-fi a fantasy, píše ale také odborné a populárně naučné články. S tvorbou začala v dětství, první texty jí vyšly až počátkem osmdesátých let. Podílela se povídkami na rozsáhlém projektu Čas hradů v Čechách. Románový debut, trilogie Labyrint půlnočního draka, získal cenu za nejlepší fantasy Klubu Julese Verna (1995) spojenou s udělením rytířského titulu. Do současnosti jí vyšlo celkem patnáct knih včetně historické fantasy Stín modrého býka (s Leonardem Medkem).

Fantastická desítka

Letošním ročníkem vás provede Fantastická 10. Pojďte se seznámit! Kdo je Fantastická 10? Skupina skládající se z aktivních českých bookstagramerů. Počkat, mám mluvit česky? Dobře… jde o skupinu milých a sympatických bytostí, které spojuje láska ke knihám a čtení - a tvoří svůj obsah na Instagramu. V jejich knihovnách má své místo i fantasy a sci-fi tvorba. Nečtou pouze zahraniční autory, ale i ty naše - české (a slovenské). Nenechají si uniknout příležitost, kdy se mohou setkat s dalšími milovníky literatury (čti knihomolové) a probrat své oblíbené příběhy.

Fantastická Ostrava

Kontaktní formulář

Sponzoři a partneři našeho festivalu