Tipy fantastických Bookcosplayerů 5

V posledním díle našich tipů na bookcosplay se zaměříme na postavy z knih Jana Kotouče, Terezy Janišové a Zuzany Hartmanové. Jan Kotouč píše military sci-fi a alternativní historii s jedinečnými uniformami. Tereza Janišová zve do magického Erilianu a do románu Lvářka z rudolfínské éry. Zuzana Hartmanová nabízí klasickou fantasy i postapokalyptický devatenáctý století s nekromantkou Nix a démony s andělskými křídly. Tito autoři vás vtáhnou do svých fantastických světů.

JAN KOTOUČ

Většina mých románů spadá hlavně do žánru military sci-fi a military alternativní historie, takže základem každého kostýmu budou uniformy. Astonská unie v sektoru Hirano nosí černé uniformy s modrými lemy. Ballingtonské společenství má modré uniformy a fialové lemy. Ve světě Centrálního impéria máme imperiální uniformy, které jsou šedé s modrými lemy. V Českých zemích vycházíme z dobových námořních uniforem podle trochu rakouského nebo německého vzoru ala 1. světová válka. Ale Česko-slovenské námořnictvo má běžně pracovní uniformy, a i důstojníci si nepotrpí tolik na krásný vzhled, když je potřeba nějaká práce. Takže základem bude šedá či bílá košile a nárameníky s proužky označujícími hodnost.

Ale nepíšu jenom vojenské věci, a ne všechny postavy mají složitý neexistující kostým, takže tu máme i něco dalšího:

Matěj Strnad – skladník z Mostu, který musí zachránit svět, protože byl ve špatnou chvíli na špatném místě. Na levé ruce má mimozemskou nákazu, která vypadá jako rozlézající se černé žíly. Má tmavé vlasy a vousy. Na čele a rukách má známky lupénky, kterou trpí od dětství.

Jan Kotouč Fantastická Ostrava

Hila Ebanová – bývalá členka tajných komand Omega, pověsila vojenskou kariéru na hřebík a vystudovala žurnalistiku. Její oblečení bude civil „do terénu“, něco, v čem se může umazat a co je praktické. Kalhoty se spoustou kapes a kanady nebo jiné vyšší boty. Má špinavé blond vlasy a „středomořské vzezření“.  Její běžné doplňky jsou sekáček na maso nebo nůž, kterými přesvědčuje zdráhavé vyslýchané.

Dalibor Šár – bývalý hajný z Kralup v roce 1848, vstoupil do armády nově vzniklé České národní aliance. Určitou chvíli může nosit bílý kabátec ala pěchota Rakouské c.k. armády z roku 1848. Později nosí kabátec stejného střihu, ale modrý s červenými kalhotami – barvy národní aliance. K tomu nosí čáku rakouského vzoru a mušketu ala puška Augustin. Má tmavé vlasy, často chodí neupravený.

TEREZA JANIŠOVÁ

V rámci bookcosplay se můžete vydat do Erilianu – starobylého města vystavěného z kamení, cihel a magie. Vžijte se do jedné ze tří hlavních hrdinek – ohnivé tanečnice, rebelské spisovatelky, houslistky ohánějící se smyčcem i dýkami – nebo do dalších postav čarodějného panoptika téhle trilogie. Ať už si vyberete introvertního mága s pochybnou minulostí, pralesního kluka s mechanickým okem nebo gryfa s averzí k létání, už teď se všichni těší, až je vaše představivost přivede k životu. 

Vizuální inspirace erilianských postav: https://www.instagram.com/…g== 

Knižní trailer trilogie Erilian: https://youtu.be/…red 

Tereza Janišová Fantastická Ostrava

Lvářka

Pokud vás láká spíš rudolfínská éra, cestování časem a staropražské legendy, mohla by vás ke ztvárnění inspirovat některá z postav románu Lvářka. Třeba architekt postrádající svůj hlas, progresivně inovativní alchymista, bezdomovec s přehledem o časoprostorových smyčkách nebo bylinkářka, která má slabost pro kočky všech velikostí. 

Knižní trailer románu Lvářka: https://youtu.be/…S4X

ZUZANA HARTMANOVÁ

Na kontě mám šest knih ze dvou různých světů. Jeden z nich odpovídá klasické fantasy zasazené do pseudostředověkých kulis, druhý pak řekněme postapo devatenáctému století. Oba světy jsou zaplněny lidmi a pak různými potvůrkami – v jednom jsou to minotauři, v druhém démoni, kteří ale shodou okolností mají andělská křídla.

Noční labuť:

Hlavní hrdinka Nix – napůl nekromantka, napůl lich. Ideální pro ty, kdo se nebojí kontaktních čoček – když čaruje, má jedno oko bílé a druhé zelené. Na levé tváři má magické znamení a ve vlasech bílý pramen. Ráda nosí korzety :)

Beilen – vousatý zrzek, v příběhu je často k vidění v „rytířském rouchu“ – víceméně kaftan dlouhý do půli lýtek s průstřihy na bocích pro snadnější chůzi. Barva oděvu v odstínech modré, a to vše přepásané šerpou v barvě holubičí šedi.

Minotauři – ti by byli složitější (přikládám spíš ilustraci).

Krysy - ty by asi byly trochu náročnější na znázornění, ale píšu taky pár tipů… dalo by se případně i bez křídel.

Hartmanová Zuzana Fantastická Ostrava

Luciana – blondýnka, modré šaty, bílá křídla s duhovými odlesky.

Garif – dlouhé černé vlasy, modrá křídla, vojenská – tmavě modrá uniforma á la ruské císařské uniformy, se zlatými ozdobami a šňůrami na ramenou, kalhoty od uniformy a indiánská „rituální zbroj“ (z obálky).

Corvus – krátké tmavé vlasy, uniforma podobná Garifově, černá křídla.

Sionara – víceméně Japonka, kimono, růžová křídla.

Kontaktní formulář

Sponzoři a partneři našeho festivalu