Výstavy a exhibice

Fantastická Ostrava nabízí několik zajímavých výstav. Můžeš se těšit na výstavu obrazů Martina Zhoufa, který má za sebou dlouhou kariéru ilustrátora a výtvarníka. Další atrakcí je Retrogaming s ikonickými konzolemi jako Virtual Boy a Famicom. A nezmeškej výstavu sci-fi modelů od Martina Taichla, kde uvidíš modely ze seriálů Hvězdná brána a Star Trek, stejně jako modely satelitů od Spacemanic.

Martin Zhouf (*1962) - výstava obrazů

Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, od roku 1992 žije s manželkou Ludmilou v Černošicích. Má dvě dcery, Silvii a Dagmar, obě již žijí mimo domov. V letech 1985 - 1990 působil jako učitel výtvarné výchovy na základní škole. Poté nastoupil na dráhu samostatného výtvarníka. Má za sebou dlouhou řadu společných i samostatných výstav po celé republice i v zahraničí. Je též členem Unie výtvarných umělců, Syndikátu výtvarných umělců a Syndikátů autorů fantastiky. V letech 1991 a 1992 získal ocenění čtenářské ankety IKARIE za nejlepší scifi ilustraci. Rovněž je držitelem ceny Objev roku 92 na Euroconu ve francouzském Fayence za obálku časopisu Ikarie. Jeho dílo je známo z obálek knih Ondřeje Neffa, pro něhož od roku 1988 až do nedávné minulosti působil jako dvorní ilustrátor. Od roku 1990 též ilustroval knihy Dicka Francise pro nakladatelství Olympia (přes 40 obálek). Celkem však graficky upravil nebo ilustroval více než 500 knih pro různá nakladatelství (Albatros, Brána, Deus, Plejáda, Poutník a řady dalších). Příležitostně spolupracoval na filmech (Nexus, Saxana, Dune), muzikálech (Kleopatra, Rebelové), počítačových hrách (Skeldal I a II) a v neposlední řadě se věnoval tvorbě hudebních obalů českých a slovenských interpretů (přes 300 titulů, v poslední době obaly na CD skupin Kabát, Wanastowi Vjecy, Kamelot a pod.). V současnosti se ve větší míře vrací k volné tvorbě, kde se mimo jiné snaží zúročit svojí dlouholetou ilustrátorskou praxi, ale i uchopit nové výzvy a podněty, které rezonují společností. Jeho nejoblíbenější techniky, kterými pracuje, jsou malba a airbrush (americká retuš) akrylovými barvami a kresba (tuškou, perem i štětcem), případně jejich kombinace. Nevyhýbá se ani volné tvorbě na počítači, kde na tabletu pomocí grafických a malovacích programů vytváří své ilustrace i obrazy.

Martin Zhouf se osobně zúčastní vernisáže v sobotu 29. 6. 2024.

Martin Zhouf výstava obrazů

Retrogaming

Pokochejte se pohledem na ikonické retro konzole a zahrajte si na nich. Speciálně k vyzkoušení budou k dispozici i těžko sehnatelné kousky: Virtual Boy, Famicom, Vectrex.

Kdo jsme? Jeden z nás si dokáže hrát na Playstationu do čtvrté ráno. Žádný problém. Další umí rozebrat Gameboy se zavřenýma očima. Stejnou technikou z něj vytvoří nádherný custom kousek. Ten, jehož jméno se nevyslovuje, umí opravit vše na čem lze hrát hry. Legendy říkají, že to ví i bez nářadí, jen tak, silou vůle. Poslední ti dokáže nabídnout bazarové věcičky v takovém krásném stavu as takovým přístupem, že ti to vyrazí dech. Doslova. Kdo tedy jsme? jsme tým VIDEOHRY.TV.

https://www.videohry.tv/
https://www.instagram.com/videohry.tv/
https://www.youtube.com/channel/UCQ...
https://www.facebook.com/videohry.tv

Retro konzole Fantastická Ostrava

Výstava sci-fi modelů

Výstavu modelů ze seriálu Hvězdná brána, Star Trek a také modely skutečných raketoplánů našeho světa, odhalí Martin Taichl na své "Výstavě sci-fi modelů"! Lodě propracované do detailu, město Atlantida a další populární motivy z 3D tisku si můžete prohlédnout po celý víkend. A třeba se i Martina zeptat, co si o jeho výstavě myslel sám doktor Rodney McKay.

Výstavy Fantastická Ostrava

Spacemanic

Spacemanic je předním poskytovatelem řešení pro nanosatelitní průmysl a výrobcem komponent pro CubeSaty se sídlem v Brně, Česká republika. Specializujeme se na návrh, vývoj a testování základních komponent pro malé satelity, využívající inovativní metodologii plug&play. Na kontě máme 7 cubesat misí a další přibudou už letos! Na stánku se můžete těšit na modely satelitů: modely nanosatelitů, ukázky dat z vesmíru, která satelity zachytily z vesmíru a prodej merche.

https://www.spacemanic.com/

Spacemanic

 

Střední škola uměleckých řemesel

Střední škole uměleckých řemesel, která vychovává grafické designery, game designéry a filmaře. Přijďte si prohlédnout fascinující výstavu digitálního umění od talentovaných studentů druhého ročníku oboru grafický design. Kromě toho máte jedinečnou příležitost vyfotit se ve svém kostýmu v našem foto koutku, který bude pod vedením studentů z oboru multimediální tvorba." Autorská výstava bude od našich studentů: Adéla Gabzdylová (Daiki), Eliška Fojtíková, Klára Nováková (Askiwa), Miroslava Kajnarová (meep_pibon), Natálie Balonová (Zero)

www.ssur.cz

Sponzoři a partneři našeho festivalu

Kontaktní formulář