Program Ústředna stage

Letos jsme pro vás na festivalu Fantatická Ostrava připravili i druhou stage, která je umístněna v menší hale sportoviště Ústředna.

Změna programu vyhrazena.

Sobotní program

11:00 - 11:30 - Slavnostní zahájení: Saber Art Brno: Show se světelnými meči! Akce, drama a napětí, které zažijete jen ve světě Star Wars!

11:30 - 12:00 - Trek Crew: České Star Trek filmy: Nahlédněte s námi do dílny Victoria fan film production, kde vznikají fan filmy, uvidíte fotky ze zákulisí natáčení, nepovedené momenty a taky co vše vlastně obnáší natočit v Čechách Star Trek, od výroby rekvizit až po CGI efekty.

12:00 - 13:00 - Beseda: Nadějné tváře zítřka: Beseda s trojicí mladých začínajících autorek, který v nedávné době vyšly knihy. Jak je těžké se prosadit, financovat si knihu, co využít pro kampaně? To vše se dozvíte. Účinkují: Jedlitschková, Sladovníková, Vodvářková

13:00 - 14:00 - Vesmír a všechno kolem nás: Víte, že Muzeum meteoritů sídlí ve Frýdku-Místku, kde si můžete prohlédnout spousty exponátů? Členové prestižní Světové asociace sběratelů meteoritů IMCA v čele s Jaroslavem Filipem vás seznámí s tajemstvím vesmíru a následně pokřtí knihu Marie Domské Nejasné hranice.

14:00 - 15:00 - Beseda: Z historie do vesmíru: Dva úspěšní čeští autoři fantastiky se podívají do vesmíru, do minulosti, porovnají co je na obou věcech zajímá a také představí svůj chystaný román Velká bouře v českých zemích. Účinkují: Jan kotouč, Lucie Lukačovičová

15:00 - 17:00 - Cosplay - celovečerní film: Vítejte ve světě cosplaye. Ve světě fantazie, kreativity a zábavy. Profesionální i amatérští cosplayeři vás provedou zákulisím tohoto celosvětového fenoménu a nechají vás nahlédnout pod své ruce. Film se nesnaží pouze ukázat jak vypadá atmosféra na cosplay akcích, ale hlavně kolik času, práce a umění je za jednotlivými kostýmy. Přináší pohled na množství technik, které cosplayer musí ovládnout a také odpověď na otázku "A k čemu ti to je?" Seznamte se s jejich umem a třeba i vy zatoužíte po zrealizování svých snů.

Hrají: Akela Taka, Blockholm, Feinobi, Ikasutaiki, Kuromaru, Mary, Maki, Prue, Deloraine a Don Esteban
Režie: Frederick Hrabálek
Hlavní Kamera: B.A. Michael Bílek
Hudbu pro film exkluzivně poskytla kapela DELORAINE

17:00 - 20:00 - Cosplay soutěž 2024: Doprovodný program: Duo Art of Spirt Show

Nedělní program

10:15 - 10:40 - Taneční vystoupení Teddy Bear

10:40 - 11:30 - Záhady a tajemno: Pravda o Devíti křížích: Temná minulost, tajemná místa i originální dokumenty, které jinde neuvidíte. Populární youtube kanál Záhady a tajemno se pouští do odhalování historie a boří mýty o nadpřirozenu. První veřejné vystoupení tvůrčí skupiny si nesmíte nechat ujít. Devět křížů je místo známé především těm, kteří pro cestu z Prahy do Brna volí auto a nejstarší českou dálnici D1. Název Devět křížů odkazuje na dřevěné kříže v lese kousek od dálničního motorestu. Ty jsou podle legendy památkou na přepadení svatebního průvodu, ke kterému údajně došlo v roce 1540. Tragické události se ale místu nevyhýbají ani v posledních letech a lidé tady umírají vždy, když mají něco společného se svatbou. To alespoň tvrdí pověsti. Je to ale pravda?

11:30 - 12:30 - Dětská cosplay soutěž + Bookcosplay

12:30 - 13:30 - Gotický Burton vs Vetřelec Giger: Komponovaný pořad (zvuk, hudba, obraz, videoprojekce, filmové ukázky raritních scén) aktivisty klasického hororu Martina Jirouška na téma dvou velkých výstav v Česku: Tim Burton v Obecním domě a H. R. Giger v Hluboké nad Vltavou. Dva populární autoři s kultovním statusem pod knutou českého hororu! Co a odkud si vypůjčili uctívaní tvůrci, kteří změnili svět současné kinematografie?

13:30 - 14:30 - Co když sci-fi není sci-fi: Star Wars: Stěžejní dílo vesmírných oper. Obdivované a zábavné Hvězdné války jsou plné cest mezi hvězdami, napříč galaxií, světelných mečů a laserů, které má člověk čas vidět a odrazit! Jak vidí svět Star wars věda? Můžeme vyrobit světelný meč? A dokážeme jednou létat mezi hvězdami? V populárně zábavné přednášce se na to podíváme. Účinkuje Lukáš Houška

14:30 - 15:30 - Panel o retro hrách: Zajímá vás, proč milujeme konzole? Přemýšlíte, zda jsou konzole minulostí? Chcete se naučit, jak konzoli opravit nebo vylepšit? Přijďte na diskusi s Petrem Šiandorem a jeho hosty a objevte odpovědi na všechny tyto otázky.

15:30- 16:00 - Technická pauza

16:00 - 17:00 - Kapela Sukuba Ensamble: Hudební vystoupení

Sponzoři a partneři našeho festivalu

Kontaktní formulář