Doprovodné aktivity

Fantastická Ostrava nabízí bohatý program doprovodných aktivit. Můžeš se těšit na gaming a esport zóny s LanCraft a Nintendo, vyzkoušet si virtuální realitu u Ovachamps nebo stavět Lego modely s BrickBros. The Witcher Stories přinese arénu s meči a deskovými hrami, MFC představí mezinárodní turnaj v HMB a FreiFechter Ostrava ukáže středověký šerm. Navíc proběhne turnaj ve wargamingu Conquest, Česko - Japonské centrum nabídne autentické zážitky a Pokémon den láká na soutěže a výuku karetní hry.

Animerch Stage

Jsme československý eshop s anime tématikou, pro všechny fanoušky Anime, Mangy a Japonské kultury. Široký výběr zboží ze kterého si vybere každý. Japonské sladkosti, klíčenky, hrnky, mikiny, trička, více než 1000 licencovaných figurek a mnoho dalšího! Kromě toho na festival Fantastická Ostrava dovezeme vlastní Animerch Stage s programem.

Sobota:

11:00 - 11:30 Zahájení Festivalu (Kahoot na uvítanou + představení programu)

11:45 - 13:00 Fan Cosplay soutěž

13:30 - 14:00 Kahoot !!! O hodnotné ceny

14:15 – 15:15 Program s Českojaponským kulturním centrem

15:30 – 16:00 Vyhlášení soutěže s Brick Bros

16:15 – 16:45 Animerch soutěže o figurky a další věci

17:00 – 18:00 Program s partnerem

18:15 - 18:45 Poslední soutěže dne

Neděle:

11:00 – 11:30 Zahájení programu stage

11:45 – 12:15 Soutěž s Fadee o ceny

12:30 – 13:00 Program dle Nugyho

13:15 – 13:45 Prostor pro partnery

14:00 - 14:30 Soutěž s Mememerch

14:45 – 15:15 Kahoot o ceny

15:30 – 16:00 Ukončení nedělního dne a závěrečná soutěž

 

Animerch Stage

LanCraft

LanCraft je marketingovo-eventová agentura, která se už víc jak 20 let věnuje oblasti gamingu a esportu. Pořádá turnaje a ligy pro hráče z Čech a Slovenska a zároveň vytváří interaktivní, herní zóny na desítkách eventech. Najít v nich můžete namakané počítače, herní konzole nebo třeba virtuální realitu.

https://www.facebook.com/lancraftcz
https://www.instagram.com/lancraftcz/
https://lancraft.cz/

Lancraft Fantastická Ostrava

Nintendo herní zóna

Společnost Nintendo doveze herní konzole s těmi největšími hity! Na stánku bude Splatoon zóna, Nintendo Switch Sport zóna a další.

Nintendo Fantastická Ostrava

 

Ovachamps

Vyzkoušejte si ty největší herní pecky na vytuněných herních strojích a konzolích. Zahrajte si Minecraft, Fortnite, závodní a letecké simulátory nebo ty nejlepší kousky na virtuální realitě. Těšit se můžete na řadu doprovodných aktivit, ukázek 3D tisku a další.

www.ovachamp.cz
https://www.facebook.com/ovachamp/
https://www.instagram.com/ovachamp/

Ovachamps Fantastická Ostrava

Deskovky s Mindokem

Přijďte si zahrát deskové hry s Mindokem! Vyzkoušejte ty nejnovější deskovky z produkce této sympatické české firmy. Připraveny pro vás budou herní stoly, usměvavý vyškolený personál a žhavé novinky k zakoupení.

V neděli od 14:00 proběhne v herní zóně Mindok autogramiáda Kláry Svačinové, designerky celosvětově úspěšné karetní hry KABO.

https://mindok.cz/

Mindok Fantastická Ostrava

BrickBros

Plníme sny všem stavitelům Lega®! První kamenná specializovaná Lego prodejna v kraji @BrickBros nabídne svůj široký sortiment včele s obrovským výběrem fantastických figurek. Přijďte si rozšířit sbírky, obohatit výstavky nebo jen doplnit zásoby ať už v podobě jednotlivých dílků, investičních setů, jak starých, tak nových nebo omrknout největší novinky ze světa kostek. Program bude rozšířen i o výstavu unikátních modelů, skvělé soutěže a interaktivní herní zónu a dětský koutek.

https://www.instagram.com/brickbros.cz?igsh=MzF4cnN4MWx0MjNp
https://www.facebook.com/profile.php?id=61553203684413

BrickBros Fantastická Ostrava

The Witcher Stories

Na Fantastickou opět dorazí The Witcher Stories! Tentokrát s sebou vezmou i pár přátel ze Společenstvo Gwintu, z.s., kteří vás naučí hrát Gwint i deskovou hru Zaklínač: Starý svět. Těšit se můžete také na arénu s meči, sekry a kladivy, které nám pro tuto příležitost ochotně zapůjčila společnost FakeSteel Armory, odborník na trhu s měkčenými zbraněmi!

Witcher Stories Fantastická Ostrava

Česko Japonské centrum

Ochutnejte to nejlepší z Japonska - japonské čaje, kávy, onigiri, wagashi, mochi nebo pivo. K dispozici bude také originální fotokoutek, můžete se vyrobit originální záložky do knížek nebo vyzkoušet kaligrafii.

Co vás čeká:.

Origami – skládání z papíru je všem dobře známé. Umíte ale poskládat třeba páva nebo slona? Naučíme Vás to. Stará japonská legenda praví, že když poskládáte 1000 papírových jeřábů splní se Vám jedno přání. Je třeba už začít. Začněte s námi.

Musubi – japonské uzlíky štěstí. Naučíme Vás vázat ozdobné uzlíky pro štěstí, které si můžete připnout na kabelku, udělat z nich náramek, přívěšek nebo náušnice. Musubi znamená nekonečno zapletené v jeden uzel. Přijďte s námi najít jeho konec.

Záložky / omalovánky pro nejmenší – vybarvěte si své oblíbené postavičky z Ghibli filmů nebo anime.

Fotokoutek – udělejte si originální fotku třeba s japonským mečem nebo v yukatě.

Ukázka bojového umění Aikido – klub SKP Aikido Ostrava Vám předvede bojové umění využívající sílu útočníka. Techniky, u kterých se Vám bude tajit dech. Uvidíte umění, které je v Japonsku velmi vážené.

Workshop Aikido – naučíme Vás tajnou techniku velikých japonských mistrů přenášení energie. Přijďte poměřit síly s opravdovými mistry.

Heiwa kafé – originální japonské čaje a kávy, čepované pivo Asahi a spousta japonských dobrotek Vás čeká v originální japonské kavárně.

https://japanova.cz/

Česko Japonské centrum

FreiFechter Ostrava 

Připravte se na šermířskou show, jaká v Ostravě není běžně k vidění. Představujeme vám FreiFechter Ostrava (FFG) pod záštitou Rytířů svatého Grálu (RSG)! Jsme nadšenci historického evropského šermu (HEMA) a přinášíme středověký bojový styl přímo k vám. Co můžete očekávat? Komplexní souboje, dechberoucí techniky, vícero druhů zbraní a spoustu akce! A pokud máte odvahu, můžete si šerm vyzkoušet na vlastní kůži. Jen si pamatujte, že středověcí rytíři měli krátkou životnost a žádné náhradní díly, takže opatrně Přijďte se podívat, jak se z historie stává zábava. Uvidíte že se lze v tomto bojovém umění obejít i bez krve.🩸 Nezapomeňte, že meče by měli být ostřejší než naše vtipy, a když říkáme "hlavy dolů," myslíme to vážně. 

 
https://www.rytiri.com/
 

MFC - Medieval Full Contact Slezsko a DSG summer warm up

MFC - Medieval Full Contact Slezsko je sportovní club působící ve sportovním odvětví zvaném HMB. Opět návštěvníkům umožníme bezpečně si zatrénovat s měkčenými zbraněmi a vyzkoušet si pravou bojovou zbroj. A pozor! MFC chystá v rámci FO mezinárodní turnaj! To bude pěkná podívaná.

https://www.facebook.com/events/

MFC Slezko

Turnaj wargamingové hry Conquest

V rámci FO proběhne turnaj wargamingové hry Conquest. Epický turnaj přivítá 24 hráčů, kteří se utkají v 5 hrách na 2000b. Do turnaje se nelze přihlásit bez předchozí registrace, ale koukat samozřejmě můžete! A rozhodčí určitě zodpoví i zvídavé dotazy.

Conquest

Pokémon den na Fantastické Ostravě

Pokémon den je pořadatel celodenních akcí pro nadšence do Pokémonů všech věkových kategorií. Na Fantastické Ostravě vytvoří místo, kde můžete bezpečně tradeovat své karty, poměřit síly v karetní hře Pokémon TCG, zahrát si KOLO ŠTĚSTÍ a zasoutěžit o Pokémon produkty.

https://www.facebook.com/groups/173882948778691
https://www.instagram.com/pokeden2023/

 
Pokémon Den Fantastická Ostrava

Dračí Hlídka

Dračí Hlídka na Fantastické Ostravě! Tato aktuálně nejhranější česká hra na hrdiny je branou do světa fantasy. Vytvořte si postavu, vyberte své hrdinské povolání a ponořte se do příběhů plných nestvůr, magie a dobrodružství. Pokud se chcete dozvědět víc, navštivte náš stánek a nebo se rovnou přidejte do hry s našimi ambasadory, kteří vám budou na místě k dispozici.
 
https://www.dracihlidka.cz/
 
Dračí Hlídka RPG

Profesionální fotokoutek

FOTOESHOP se s radostí představuje na Fantastické Ostravě. Zajistíme profesionální fotokoutek, který zachytí vaše nejlepší okamžiky z této jedinečné akce. Zkušený fotograf a moderní vybavení zaručují kvalitní fotografie, které si budete moci ihned odnést domů jako vzpomínku na tento fantastický den. FOTOESHOP není jen o fotokoutku. Jsme prodejci foto a video příslušenství, světelné techniky a zaměřujeme se také na instantní a analogovou fotografii. Naše nabídka zahrnuje široký sortiment produktů pro fotografy všech úrovní – od amatérů po profesionály. Těšíme se na vás, Tým FOTOESHOP

 
https://www.fotoeshop.cz/
 

360 videokoutek

Užijte si 360° Videokoutek na Fantastické Ostravě! Přijďte si vytvořit vlastní video a pobavit se úžasným efektem přímo na místě s Partyihned.cz.

https://www.facebook.com/Partyihned.cz
https://partyihned.cz/
https://www.instagram.com/partyihned.cz
https://www.tiktok.com/@partyihned.cz

360 videokoutek Fantastická Ostrava

Sponzoři a partneři našeho festivalu

Kontaktní formulář