Jaký byl ročník 2018?

Jedinečný, sci-fi, komiksový, pohádkový, fantasy a hororový festival v Ostravě, spatřil poprvé světlo světa v červnu 2018, kdy tzv. nultý ročník otestoval zájem široké veřejnosti o tuto tématiku.

Během tří dní navštívilo festival přibližně 3000 návštěvníků. Diváci se mohli pobavit nejen při hraní deskových a karetních her, počítačových a konzolových retro her, ale také se rozpohybovat u lukostřelecké archery game či zabojovat si s atrapami středověkých mečů v Domě rytířských ctností pod vedením odborníka Roberta Waschky, zodpovědného kupříkladu za choreografie české hry Kingdom Come: Deliverence.

V rámci festivalu také proběhl první (a zatím jediný) ročník Zombie walk Ostrava.

 

Nedílnou součástí festivalu byly také výstavy. V rozsáhlém spektru se objevily dioráma z populární hry Warhammer, fanouškovská skupina Subspace uspořádala několik přednášek, zapůjčila staré raritní knihy, unikátní modely i kostýmy ze seriálu Star Trek.

Pro nejmenší diváky připravilo Divadlo Loutkový svět krásný program a workshop. Jako bonus přivítala Fantastická Ostrava také spisovatele Jiřího Walkera Procházku, který zpříjemnil akci přednáškou na téma "35 let české fantastiky" a rozdal bezpočet podpisů svým věrným fanouškům.

Milovníky cosplay inspirovala přednáška a dílna Petry Slovákové o tvorbě steampunkových kostýmů a doplňků. Japonské Porcelain Doll pak zastupovala famózní umělkyně Haylin.

Sponzoři a partneři našeho festivalu

Kontaktní formulář