Děkujeme!

Děkujeme všem sponzorům, partnerům, prodejcům, účinkujícím i fanouškům! Uvidíme se zase za rok.

Festivalové aktuality

Tipy fantastických Bookcosplayerů 5

V posledním díle našich tipů na bookcosplay se zaměříme na postavy z knih Jana Kotouče, Terezy Janišové a Zuzany…

Tipy fantastických Bookcosplayerů 4

Pokud se chcete pustit do cosplaye z děl Ola Zbranek Biernátové, Kristiny Hlaváčkové a Martiny Eretové, nemusíte se bát…

Host: ilustrátorka Barbora Brůnová

Barbora Brůnová je česká ilustrátorka a komiksová autorka. Původní profesí je učitelka francouzštiny a výtvarné výchovy…

Další ročník Fantastické Ostravy máme za sebou! Zapotili jsme se, stále je co zlepšovat, ale užili jsme si to. Snad i vy! Děkujeme všem sponzorům, partnerům, prodejcům, účinkujícím i fanouškům! Uvidíme se zase za rok.

O festivalu

Idea festivalu vznikla někdy v roce 2017, kdy se dva fanoušci fantastiky a zakladatelé žánrového webzinu Vlčí bouda, Karel Krajča a Roman Bílek rozhodli, že by si akce tohoto střihu v Ostravě rozhodně našla své místo a opodstatnění.

Od začátku bylo cílem vytvořit takovou akci, aby byla přístupná pro širokou veřejnost. Nejen čistě pro zapálenou fanouškovskou základnu. Její součástí by měl být i program a aktivity pro nejmenší. Neboť fantastika jako taková je široká paleta barev a věkové rozdíly dokáže hravě smazat. Od začátku tak bylo jasné, že festival musí být situován do míst, kam si (nejen) Ostravané najdou cestu a kde bude dostatek prostoru.

Jak to vypadalo na posledním ročníku?

Sponzoři a partneři našeho festivalu

Kontaktní formulář