MFC Slezsko

V rámci festivalu Fantastická Ostrava proběhne Buhurtový turnaj 3v3 ženský i mužských týmů. Borci v plné zbroji se proti sobě postaví v aréně a vyhraje ten, kdo zůstane na nohách. Akční středověká podívaná!

Bitva o vládu nad světem se blíží! Na Fantastické Ostravě se odehraje kvalifikační turnaj ve wargaminové hře Conquest! Turnaj má oficiální podporu Para Bellum Games.

DSG Summer Warmup

Festivalové aktuality

Tipy fantastických Bookcosplayerů 4

Pokud se chcete pustit do cosplaye z děl Ola Zbranek Biernátové, Kristiny Hlaváčkové a Martiny Eretové, nemusíte se bát…

Host: ilustrátorka Barbora Brůnová

Barbora Brůnová je česká ilustrátorka a komiksová autorka. Původní profesí je učitelka francouzštiny a výtvarné výchovy…

Tipy fantastických Bookcosplayerů 3

Fantastická Ostrava opět hostí české autory fantastických knih a zapojuje je do Bookcosplaye. Lucie Lukačovičová…

Festival Fantastická Ostrava je dvoudenním svátek všech fanoušků fantasy, sci-fi, manga, cosplay a vědy a techniky, který proběhne v areálu Trojhalí Karolina 29. - 30. 6. 2024. Nově v obou halách nabídne bohatý program pro děti i dospělé.

 

Vstupenky Registrace Program

O festivalu

Idea festivalu vznikla někdy v roce 2017, kdy se dva fanoušci fantastiky a zakladatelé žánrového webzinu Vlčí bouda, Karel Krajča a Roman Bílek rozhodli, že by si akce tohoto střihu v Ostravě rozhodně našla své místo a opodstatnění.

Od začátku bylo cílem vytvořit takovou akci, aby byla přístupná pro širokou veřejnost. Nejen čistě pro zapálenou fanouškovskou základnu. Její součástí by měl být i program a aktivity pro nejmenší. Neboť fantastika jako taková je široká paleta barev a věkové rozdíly dokáže hravě smazat. Od začátku tak bylo jasné, že festival musí být situován do míst, kam si (nejen) Ostravané najdou cestu a kde bude dostatek prostoru.

Nebo zkoukni sestříhané video z posledního ročníku

Kontaktní formulář

Sponzoři a partneři našeho festivalu