Aktivity 2023

K našemu festivalu nesmazatelně patří také pohybové a další aktivity. Od středověkého bojového umění po chytání Pokémonů, potěšíme milovníky pohybu i volnočasové zábavy. Pro ty nejmenší bude připraven i originální Dětský koutek.


Nintendo herní zóna

Herní zónu a spoustu zábavy pro všechny zajistí společnost Nintendo ! Hry pro malé i velké potěší všechny návštěvníky FO2023. Na stánku se objeví Splatoon zóna, Nintendo Switch Sport zóna a další fantastické hry 


Pokémasters

Na festivalu Fantastická Ostrava se představuje nový partner - Pokemaster.cz! Pokémaster přináší svou PokéTour Ostrava, která nabízí úžasné zážitky pro milovníky Pokémon TCG. Na programu je burza karet, soutěže, hry a výuka karetní hry Pokémon TCG. Navíc si můžete vychutnat konzultace s odborníkem na falešné karty, zahrát tombolu, a pro děti je připravený dětský koutek. Nezapomeňte se zastavit u jejich prodejního stánku!


Mindok herní zóny

Na festivalu Fantastická Ostrava se opět představuje vydavatel deskových her Mindok a přináší vám skvělou zábavu. Přijďte si vyzkoušet ověřené klasiky i nejnovější deskovky, které si můžete hned po testování zakoupit. Mindok nabízí zábavu pro celou rodinu a všechny věkové kategorie. Pod vedením zkušených hráčů budete mít příležitost prozkoumat svět deskových her a objevit nové oblíbené tituly. Nechte se unést do světa strategie, dobrodružství a fantazie! 


Ostrava Championship

OvaChamps, je skupina mladých lidí, které baví organizovat turnaje pro širokou veřejnost. Vše to začalo úplně nevinně, skoro jako pouhá legrace, nyní se však mohou pochlubit už několika stovkami úspěšných turnajů, které mají za sebou. Dopředu je žene především jejich vášeň a láska k organizování a zábavě! 

Na festivalu budete mít možnost vyzkoušet Virtuální realitu i aktuální e-sportové pecky!


Malování figurek s imago

Láká vás malování figurek nebo hraní wargaming her? S imago máte možnost si to vyzkoušet! Figurková válečná hra Conquest je žhavou novinkou v tomto světě, kde není vůbec složité najít kamarády a koníčka na celý život. Budete mít možnost si vyzkoušet hraní, malování figurek a zakoupení nejen této hry na stánku imago. Deskové hry vydavatele Black Fire si můžete navíc zakoupit na zvýhodněné ceny!Dům rytířských ctností

Aréna: Volný boj nebezpečnými zbraněmi. Meče, sekery, štíty, dýky co jen hrdla ráčí.
Workshopy: Zaklínači všech šesti škol! V průběhu dne si můžete vyzkoušet základy škol vlka, kočky, medvěda, zmije, mantichory a gryfa. Přijďte včas, omezený počet míst!
FYFT

FYFT je zkratka pro Fill Your Free Time - vyplň svůj volný čas. Je to obchod, komunita, místo spojené s myšlenkou, že volný čas je to nejcennější, co máme, a proto je třeba ho využít k něčemu, co má smysl.

Cílem FYFTu je pomáhat lidem vyplnit svůj volný čas něčím, co má smysl a vede k osobnímu rozvoji. To dělá pořádáním akcí, soutěží, tvořením návodů, podporováním komunit a nabízením produktů, které jsou k těmto koníčkům potřeba, nebo je třeba jen usnadňují.


MFC Slezsko a MFC Vysočina na Fantastické Ostravě!


I letos na naší akci přivítáme bojovníky z MFC Slezsko. Tentokrát si však přivezou sparing partnery až z Vysočiny! Během celého víkendu budete moct sledovat intenzivní trénink. Od cvičného oťukávání po skutečný boj 3 proti 3! Následujte zvuk chrastící zbroje! 

Borce z MFC naleznete venku u příjezdové rampy (směr nádraží).