Program workshopů

Změna programu vyhrazena. Omlouváme se za případné změny programu.


sobota a neděle (kóje Potterhead)


Po oba dny festivalu máte možnost vyrobit si svou vlastní kouzelnickou hůlku a erb vybrané koleje z Bradavic. Upozorňujeme, že místa na tyto dva workshopy jsou z kapacitních důvodů na registraci a zpoplatněny. 


WORKSHOP HŮLEK:
Ať už si chcete vyrobit hůlku vy, nebo vaše ratolesti, nemějte obavy. Se vším vám pomohou naší kolegové. Budete mít k dispozici nejrůznější kouzelné dekorace, aby jste si mohli vytvořit hůlku dle představ. Cena: 100,- (platba na místě). Kapacita míst je omezená!

WORKSHOP ERBŮ KOLEJÍ:
Jste hrdými členy Nebelvíru, Mrzimoru, Zmijozelu či Havraspáru? Přijďte si k nám vytvořit dřevěný erb vaši koleje, vybarvit si ho můžeme dle vaší fantazie, Cena: 80 Kč (platba na místě). Kapacita míst je omezená!

neděle 30. 6. 2019 (podzemní Kóje č. 1)


10:30 - 11:30 Star Wars Rebel Legion - Využití a odlévání z forem

Práce s plastem a odlévání z něj je skutečná věda. Proto pokud vás zrovna toto téma zajímá, doporučujeme zastavit se na workshop Rebel Legion. Mnohaleté zkušenosti členů kostmýmové organizace zaručí bezpočet tipů a triků!

11:30 - 13:30  Vojtěch Hamerský -  Audiovizuální technologie 3, 2, 1... klapka, kniha!

Jsi čtenář tělem i duší? Měsíčně přečteš víc knih než celá tvoje rodina dohromady a máš chuť všechny ty super knihy doporučit ostatním? Natoč o tom video! Přijď, stoupni si před kameru a hoď do placu nějaké ten knižní tip. Ukážeme si, jak se takové knižní video tvoří.

13:30 - 15:00  Tomáš Kučerovský - Jak vyprávět příběh komiksem

Zájemci si mohou pod vedením Tomáše Kučerovského vyzkoušet, jak těžké je vyprávět příběh pomocí obrázků. Dozvíte se základy kresby komiksů, jak udělat osnovu nebo si vytvořit storyboard. Na místě budou připraveny kreslící potřeby, ale klidně si přineste své, ať si můžete vyzkoušet na vlastní pěst tvorbu příběhu pod vedením zkušeného lektora.

15:00 - 16:00  Charlien - Jak začít?

Chybí vám inspirace a chtěli byste být kreativní, ale nevíte jak začít? Bojíte se že vaše výsledky nebudou podle představy? 10 krátkých tipů jak začít.

16:00 - 17:00  Tereza Matoušková - Literární workshop

Každý si tu a tam řekne, že by mohlo být fajn napsat knihu. Většina z nás si to zase rozmyslí, jiní napíšou první kapitolu nebo dvě a pomačkaný rukopis založí do šuplíku. Potom jsou tu tací, kteří to zkouší znovu a znovu, i když pořádně neví, jak na to. Patříte mezi ně? Přijďte mezi nás. Literární workshop s Terezou Matouškovou (Válka zrcadel).

17:00 - 18:00  Kyle Senapi cosplay - Focení cosplaye z pohledu cosplayera i fotografa

Kyle s cosplayem začal přibližně před 5ti lety. V roce 2014 se mu nabídla možnost fotografování narychlo ušitého cosplaye z počítačové hry. Poté jsem se rozhodl v šití a craftingu zdokonalit a dále s tímto koníčkem pokračovat.

18:00 - 19:00  Zdeňka Otipková - Tvorba mixed média

Máte rádi originální dekorace a úložné prostory ve svém bytě? Nechte se inspirovat, jak zužitkovat již nepotřebné drobnosti, nebo dát nový kabát starým kazetám, skřínkám, sklu, či vysloužilým hudebním nástrojům... Zděňka vám ukáže, jak pracovat s 3D pastou a šablonami, jak využít ubrousky, nebo-li co je to DECOUPAGE a jak můžete pustit svou fantazii z uzdy pomocí techniky MIX MEDIA.