Stálé expozice, výstavy, pohybové aktivity a doprovodný program

Výstava soch a modelů Star Wars

Poprvé do České republiky přiveze polská skupina Yavin výstavu postav, modelů a dioramat ze světa Star Wars. Můžete se těšit na 25 exponátů ze všech koutů předaleké galaxie Hvězdných válek. 

Rebel Legion - Lion Base

Jakožto největší česká aktivní cosplay skupina, je Lion base součástí mezinárodní Star Wars kostýmové organizace Rebel Legion. Lion Base a stejně tak Rebel Legion je založená a tvořená fanoušky Star Wars, kteří skrze své co nejpřesnější kostýmy propagují Star Wars fandom a zároveň pomáhají charitativními a veřejně prospěšnými činnostmi. Přestože nejsou sponzorování společností Lucasfilm, tak se přímo zapojují do průběhu oficiálních akcí po celém světě - mezi největší úspěchy našich českých povstalců patří tour ohledně propagace seriálu Star Wars Povstalci, účast na VIP před-premiéře filmu Poslední z Jediů či osobní setkání s režisérem J.J. Abramsem a ředitelkou společnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyovou. Během festivalu Fantastická Ostrava se můžete těšit nejen na tématický fotokoutek, výstavu kostýmů/kostýmových propriet, ale také na několik speciálních překvapení!

Dům rytířských ctností

Škola šermu, šermujeme jako v historické hře Kingdom Come, Assassin's Creed, Zaklínač nebo série Star Wars! Šermujte celý den spolu se svými přáteli či rodiči, anebo s naším rytířem. Vhodné pro všechny věkové skupiny. 

Světy PC her v bojovém umění:

Assassins Creed Syndycate aneb steampunk
První hodina zábavy: Užijete si bezpečně na vlastní kůži. Zápasy v arénách, box bez rukavic a škádlení vhodné pro dámy aneb jak asasína Evie Frye dokáže zmlátit čtyři chlapy. (Sebeobrana v drsném leč i dívkou použitelném pouličním stylu 19. století.)

Druhý hodina zábavy: V mírném pohybu si vyzkoušíte bojové techniky. Vycházková hůlka nečekaný nástroj sebeobrany, proti noži i bejsbolce. Není třeba ani nože v rukojeti, vystačíme si se šermem, zápasem a boxem.

Kingdom Come: Deliverance
Základy a ty nejlepší špeky ze šermu ve hře. Realistický šerm dlouhým mečem je jedno z největších lákadel této RPG hry. Jako jedni z tvůrců tohoto systému i choreografie mocap vám přinášíme možnost vyzkoušet si ho naživo!

Zaklínač škola boje
Vyzkoušejte si šerm proti nestvůrám, s dlouhým mečem a v bezpečném duchu. Celkem šest škol v šesti blocích plných zábavy: Vlk a univerzální styl šermu spojený s magickými znameními. Kočka aneb Zaklínač na lovu lidských šelem, šerm v duelu. Gryf je styl boje proti obrovské převaze, vyzkoušíte jednoduché techniky ve skupinovém boji. Mantichora je styl přinášející vůni dalekého jihu, trochu šavle trochu katany se zaklínačským mečem. Zmije bojuje pružně a jedovatě, v jejím stylu si zahrajeme na nájemné... zaklínače. Medvědí styl je silný, ne těžkopádný styl. Seky a práce na blízko, meč v halfschwert, trošku zápas.

Star Wars, výjimečná možnost vyzkoušet šerm ve stylu světelného meče!
Jedinečná a jediná hodina zábavy kde se seznámíte se všemi známými i tušenými styly lightsabre šermu. Rekonstruovali jsme tento styl z desítek poznámek a záběrů, porovnali se známými technikami a nyní ho přinášíme exkluzivně právě vám! 

Parní experiment aneb plnou parou

Nabitá parostrojní show Jamese Watta! Jak fungují všelijaké vynálezy? Nebudou chybět ukázky miniatur parních strojů a vláčků!   

Warhammer Age of Sigmar a Warhammer 40,000 Kill Team

Fanoušky slavné figurkové hry Warhammer potěší velké diorama Warhammer Age of Sigmar. Zájemci si navíc mohou vyzkoušet taktickou sci-fi akci Warhammer 40,000 Kill Team pod vedením zkušených hráčů z herny a kavárny Hravárna ve Frýdku-Místku! 

Mindok herní scéna

O milovníky deskových her se postará česká společnost Mindok se svým týmem! Vyzkoušejte si novinky ze světa deskových her. Čeká vás představení očekávané novinky Nemesis, turnaj v populární párty hře Krycí jména nebo vzácný host Vláďa Chvátil, autor deskových her, které se pravidelně objevují v top žebříčcích z celého světa.

RetroHerna

Zavzpomínejte na staré dobré časy s klasickými videohrami běžící na originálních původních konzolích a počítačích! Zažijte výlet do minulosti videoher s neziskovým projektem RetroHerna.

Zábavní centrum Horník

Zábavní centrum Horník pro Vás na festivalu Fantastická Ostrava připraví hned několik fantastických aktivit!

ARCHERY GAME

Vám dá možnost vyzkoušet si střelbu z luku přímo na živý pohyblivý terč. Vžijte se do kůže Legolase!

Archery game je týmová akční sportovní hra. Je vhodná pro všechny věkové kategorie nad 10 let a osoby jakékoliv fyzické zdatnosti. Hra je určena všem milovníkům pohybu a fanouškům adrenalinových sportů. Kombinuje strategii, pohyb a akci, zažijete spoustu zábavy a napětí. Díky ochranným maskám a speciálním šípům s měkkou, pěnovou koncovkou je naprosto bezpečná.

NERF ARÉNA

Nová pohybová aktivita na bázi paintballu či airsoftu , která ke hře využívá dětské plastové kanóny Nerf na pěnové šipky. Nerv aréna nabízí absolutně bezpečnou přestřelku jako z těch nejznámějších komiksů, spousta modu hry a skvělou zábavu.

VITUÁLNÍ REALITA

Nejmodernější volnočasová aktivita současnosti, kterou si užije naprosto každý. Nasadíte si brýle pro virtuální realitu a rázem se přenesete do neuvěřitelného světa, kde je vše možné.

Výstava kreslených vtipů "Život, vesmír a vůbec"

Fantastické vtipy od fantastických kreslířů, to je výstava Klubu kreslířů a humoristů Tapír, kterou byste na akci Fantastická Ostrava rozhodně neměli minout! Tapíři vydávají stejnojmenný časopis nabitý humorem. Najdete ho v každém novinovém stánku nebo si ho můžete za pár kaček předplatit. Pořádají Mezinárodní festival kresleného humoru - v polovině července zaplní františkolázeňskou kolonádu tisícovkou vtipů od kreslířů z celého světa. A v neposlední řadě kreslí pro nejrůznější příležitosti. Humor Tapíry zkrátka baví a vás to s nimi určitě bude bavit taky!

Fantastická zvířata a kde je najít - Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat

Víte, kde najít fantastická zvířata? Je to snadné! Nemusíte kvůli nim jezdit do Bradavic, ani se lopotit v Zapovězeném lese. Fantastická zvířata jsou totiž všude kolem nás! Přesvědčí vás o tom Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, který ve svém stánku nabídne hned několik zábavných aktivit pro všechny milovníky našich zvířecích přátel! Těšit se můžete na "Líbací budku" s možností pomazlit se s některým z hodných pejsků. Děti si mohou otestovat svou obratnost u dětského agility. V případě, že už nějakou dobu přemýšlíte, že byste si pořídili parťáka do nepohody, dostanete možnost shlédnout momentální zvířátka k adopci. A pokud prostě jen chcete přispět na dobrou věc, není nic jednoduššího, než si zakoupit nějakou milou drobnost v prodejním stánku. Všechny vybrané peníze poputují na pomoc fantastickým zvířátkům, které ocení pohlazení stejně jako vaši pomocnou ruku.